Styl Hamptons na lato // Hamptons in the summer

Wakacyjny styl Hamptons / Holiday style of Hamptons

Maj wreszcie zachwyca słońcem, ciepłą pogodą, zielenią młodych liści, zapachem bzu. Obiecująco każe patrzeć na zbliżające się lato. Późna wiosna i lato nieodmiennie kojarzą się z morzem i lekkim wakacyjnym stylem nadmorskim czy Hamptons. To jeden z tych stylów, które błyszczą w gorącym słońcu. Sezon wypadów za miasto, pikników i spotkań na tarasie już jest rozpoczęty, nie mówiąc już o porannej kawie na świeżym powietrzu. Aż chce się zaaranżować dom czy patio na nowo.

May finally has brought spring, together with sun, warm weather, green leaves and smell of lilacs. It means also that summer is coming. The picnic season, seaside weekend trips and outdoor parties is waiting. This is clearly the time for the coastal Hamptons style. It is ideal for refreshing the home interior and patio decorations.

Hamptons decor

 

Stylizacje z Australii / Styling from Australia

Podrzucam kilka inspiracji w właśnie tonacji Hamptons. Sporo błękitów, bieli czy granatowego navy. Jasne i bardzo lekkie aranżacje jakie zebrałam poniżej są prosto z Australii. To stylizacje Hamptons Coastal Style w Brisbane. Gwarantuje więc nam absolutnie piękną tropikalną pogodę i pomysły na wyposażenie domu prosto z nadmorskich regionów. Dlatego też mnie najbardziej intrygują pomysły na zagospodarowanie tarasów i werand otwartych na ogród czy inny widok. To co mogę polecić to lekkie meble typu garden stools, poręczne i nie zabierające wiele miejsca, ot akurat na gazetę i kubek kawy. Dodatkowo od kilku lat pozytywnie wdrażam dywany na balkonie. Jeśli nie ma się takiego szczęścia by mieć przyjemne drewniane deski na podłodze tylko płytki, to taki dywanik daje bardzo komfortowe wrażenie.

I would like to share with you some charming inspirations how to apply the Hamptons style. There is quite a lot of blue, white and navy. Very light and bright examples are directly from Australia. They are prepared by Hamptons Coastal Style in Brisbane. This guarantees a beautiful coastal weather and home design and decorations ideas. I like mostly all these outdoor arrangements for the balcony, patio or garden relaxing space. Garden stools are always my favourities as they do not take a lot of space, they are very handy when you need to move them around. I’m also a fun of any rug on the outdoor floor. They give plenty of comfort when you are not so lucky to have a wooden flooring around.

Hamptons

Hamtons Coastal Style Australia

Hamptons Coastal Style Australia

Hamptons outdoor

Hamptons Coastal Style Australia

Hamptons Coastal Style Australia

Hamptons Coastal Style Australia

Hamptons Coastal Style Australia

Na pewno warto zainspirować się drobnymi dekoracjami, gdyż wystarczy kilka elementów aby już poczuć morską bryzę. Zerknijcie na ten klosz pełen morskich znalezisk. Czy nie macie muszelek z poprzednich wakacji, które tak zebrane od razu przywołają wakacyjny klimat?

Also have a look at the small decorating elements because sometimes all you need is just a few sea shells to transform the interior into the coastal home. You can see the glass dome full of the sea treasures. Don’t you have any sea shells from last year holidays? How quickly and easy can we bring the summer vibes home?

Hamptons Coastal Style Australia

U mnie w salonie to działa tak: // In my living room it looks like this:

Hamptons Coastal decor

Hamptons – inspiracje z House&More / Hamptons’ inspirations from House&More

Jeśli do Australii trochę za daleko na zakupy, to bliżej najnowsze ciekawostki z House & More. Powęszyć wśród pięknych dodatków, latarenek i mebli zarówno do domu jak i do ogrodu wybrałam się na Burakowską w Warszawie. Jak tu nie kochać rozbielonej wikliny, turkusowego szkła, blado niebieskiej ceramiki? Aranżacja stołu aż zachęca do śniadania pod chmurką… Kilka fotek załączam.

If shopping in Australia seems to distant, I will show you the latest collection from House & More. I dropped by at Burakowska St. in Warsaw to see their fabulous accessories, lanterns and small furniture, both to house and to garden. How difficult is not to fall in love with the drifted wood, turquoise glass, pale blue ceramics? The table styling is so welcoming the summer party… A few photos for you:

Coastal interior

Coastal home decor

Coastal

Hamptons

Coastal

Outdoor

Hamptons coastal

Najbardziej zachwyciły mnie granatowe akcesoria, w tym super lekkie metalowe garden stools w kolorze granatu i złamanej bieli. Cóż, nie mogłam się oprzeć. Nowy garden stool, który kojarzy mi się z Indochinami, uzupełni mój wystrój na balkonie tego lata.

I loved the deep blue accessories, including the very light metal garden stools in navy and off-white colors. Well, I could not resist one. It reminds me Indochine so much. It will complement my look on my balcony this summer.

Garden stool

Myślę, że jest z czego wybierać na nadchodzące lato. Można coś dodać do dekoracji czy wystroju, kupując lub aranżując kilka swoich pamiątek.

I think that there is a nice choice of ideas to think before summer. There are shopping options but very well you can arrange your own decorations and souvenirs to get the look.

 

Dziekuję Hamptons Coastal Style (www.interiorsolutionsbrisbane.com) za udostępnienie zdjęć. // I would like to thank Hamptons Coastal Style (www.interiorsolutionsbrisbane.com) for sharing the photos.