Home Garden Travel

Blog o mojej pasji / Blog on my passion

„Creative Farm” i motyle // butterfly decorations

Creative Farm motyle dekoracje

Motyle dekoracje z „Creative Farm” / Butterfly by „Creative Farm”

Dlaczego motyle dekoracje? Natura zachwyca i wśród wnętrzarskich dekoracji zawsze pojawiał się jej wątek. To motyw, który pozwala stworzyć domową galerię w nieprzemijającym stylu. Ileż pięknych akwarelowych obrazów i przyrodniczych detali tworzą artyści i pasjonaci. Popularnością cieszą się domowe galerie z botanicznych ilustracji jak z angielskiej biblioteki i zielone liściaste printy paprotki w oszczędnym tzw. skandynawskim wydaniu. Ciągle modne motywy tropików (patrz trendy wg Pierre Frey) pomagają wyczarować we wnętrzu liście bananowców czy monstery.

tapeta i motyle dekoracje

Mnie podobały się piękne egzotyczne dekoracje z kolorowych motyli jakie zdobią szykowne wille lubiące nowoczesną klasykę, eklektyczne domowe galerie. Klasyczne ramki i piękny okaz zaskakujący wyrazistym kolorem skrzydeł w odcieniu błękitu, szmaragdu czy turkusu jest ciekawą alternatywą dla grafik lub luster zwykle zdobiących ściany. A od kilku miesięcy podziwiam doskonałe prace i motyle dekoracje polskiej firmy „Creative Farm”. Czy motyle dekoracje nie są idealnym uzupełnieniem kolekcji obrazów jak z amerykańskich magazynów wnętrzarskich? A te niebieskie nie pasują do błękitów stylu Hamptons?

motyle dekoracje butterfly decor

motyle dekoracje butterfly decor

motyle dekoracje butterfly decor

Nature and its beauty inspires interior decorators and stylists.  The botanical style decorates the walls of timeless interior designs. We can choose from watercolor paints, botanical illustrations, Scandinavian prints. Monstera or banana leaves decorate interiors in a very popular tropical style (see design trends by Pierre Frey).

I love tropical decorations made of butterflies, which I could see on the walls of traditional houses with some eclectic twist. The blue, tourquise and green butterfly behind glass in the traditional frames is a beautiful alternative option to a painting or a mirror. Hence for some months already I admire the products of the small Polish business „Creative Farm”.  These wall decorations can be easily found on pages of American interior magazines. The blue butterflies would look stunning in the Hampton’s style home. 

motyle dekoracje butterfly decor

motyle dekoracje butterfly decor

Kto za tym stoi? / Who’s behind?

Zawsze intryguje mnie polska przedsiębiorczość, a kobiecym biznesom tym chętniej dopinguję. Za pięknym sklepem „Creative Farm” i jeszcze cudowniejszymi motylami kryje się Jagoda, biolog z wykształcenia. Jak wyznała: „Owadami i motylami fascynowałam się od zawsze. Pomysł na prowadzenie własnej firmy sprzedającej motyle pojawił się, gdy sama chciałam zamówić dla siebie motyla i odkryłam, że w Polce nikt nie zajmuje się profesjonalnym oprawianiem tych piękności. Jest wielu kolekcjonerów, ale brakowało firmy, która pięknie by je oprawiła. Stąd Creative Farm.”

I’m always curious about family businesses, especially these run by women. „Creative Farm” is a small internet store with beautiful butterflies of Jagoda. The woman who as a biologist is fascinated with nature. She admits: „I have always been fascinated by little insects and butterflies. The idea about my own shop with butterflies came to me when I wanted to buy and decorate my home with a butterfly. There was no such place in Poland which prepares such decorations prefessionally. There are many people passionate about collecting them but not preparing the final wall decoration.”

Myślicie, że to łatwe zajęcie? Proces obróbki owadów i przygotowania dekoracji to misterna ręczna praca. Jak Jagoda opisała: „Motyle to bardzo delikatne stworzenia i na początku często zdarzało się, że dochodziło do uszkodzeń skrzydeł, czułków bądź innych części ciała motyli. Potrzeba wprawy, spokoju, cierpliwości i niebywałej dokładności, by stworzyć dekorację czystą, bez uszkodzeń i wad. My wkładamy w przygotowanie każdej ramki bardzo dużo wysiłku. Ramy drewniane są wykonywane i malowane ręcznie, potem dokładnie czyszczone.” Każdy produkt jest jeszcze na końcu oglądany a ewentualna wykryta niedoskonałość usuwana. Wtedy niestety praca zaczyna się od początku.

Do you think it is easy to make? The preparation of the insect is time consuming and requires a lot of delicate manual work. Jagoda describes it: „Butterfies are very delicate creatures so at the beggining many elements were damaged and the whole work gone. We have learnt how with patience, precision and experience create a perfect clean decoration. Also our wooden frames are hand painted to ensure quality.”

motyle dekoracje butterfly decor

Ekologiczne farmy / Ecology

Tak piękne motyle w ramkach od „Creative Farm” nasuwają pytanie o ekologię, zagrożone gatunki, wpływ na środowisko naturalne. Na stronie sklepu możemy jednak dowiedzieć się, że motyle pochodzą ze specjalnych farm, między innymi w Ameryce Południowej, Afryce i Azji Południowo-Wschodniej. Takie farmy prowadzone są przez miejscową ludność, dla której stanowią źródła dochodu. „Ich właściciele i pracownicy zapobiegają wycinaniu lasów deszczowych, chroniąc tym samym swoje miejsca pracy oraz naturalne środowisko życia motyli.”

Ekologia jest ważna dla Jagody, która napisała mi: „jestem dyplomowanym biologiem, a miłość i szacunek do natury mam wszczepione w swój kod genetyczny. Kupując motyla ze specjalnych farm motyli, przyczyniamy się do ochrony siedlisk, a tym samym ratujemy rzadkie gatunki oraz dajemy pracę miejscowej ludności. Dla mnie to bardzo ważne – dlatego próbuję zwiększać świadomość w tym zakresie.” Po takim wyznaniu możemy ze spokojem dokonać zakupu.

motyle dekoracje

Ecology is important for Jagoda. These beautiful butterflies closed in frames of „Creative Farm” are from the ecological sources. The insects arrive from special butterfly farms in South America, Africa and South-East Asia, where the local people can earn for the living and are not forced to work for the heavy industry.

motyle dekoracje butterfly decor

Pomysł na prezent? / Christmas gift?

Mikołajki i Święta zbliżają się i zaczynamy rozglądać się za szykownymi prezentami. Oprócz motyli oprawionych w ramki, w „Creative Farm” można wybrać kilka innych dekoracji. Czy motyl pod kloszem nie prezentuje się elegancko? Sprzedaż przez sklep internetowy jest dostępna w Polsce oraz na terenie większości krajów europejskich i już wielokrotnie ramki z Polski jechały do krajów skandynawskich.

Niezwykła wiadomość to taka, że dla czytelników bloga Interiors by Clara jest dostępny w dniach 15 listopada -31 grudnia 2017 specjalny kod rabatowy (kod: IBC20), umożliwiający zniżkę aż 20% na całe zakupy w „Creative Farm”. Myślę, że zachęcać nie trzeba, gdyż motyle dekoracje są wyjątkową ręczną robotą zrodzoną z pasji do natury.

 

motyle dekoracje butterfly decor

motyle dekoracje butterfly decor

motyle dekoracje butterfly decor

The Christmas time is coming and some of you probably think about gift ideas. Such butterfly decoratiom may be a great present for the interior decor lover. You can also find some more accessories including bell jar with a vibrant blue butterfly. The store delivers to destinations in Poland and the EU, e.g. to the Scandinavian countries.

For all my dear readers there is a special discount for all the products. Between 15 November and 31 December 2017 you can use the special code (IBC20) which entitles you to get the 20%  price discount at „Creative Farm”. I think this a great chance to get something unique and amazing for your homes and friends.

motyle dekoracje butterfly decor

motyle dekoracje butterfly decor

  • Monika Rudnik-Kulikowska

  Jestem stałą czytelniczką Twojego bloga, śledzę instagram z zapartym tchem. Twoje foty są bardzo piękne i klimatyczne, szacunek naprawdę. I tu zaskoczenie… Wpis, który traktuje o bardzo pięknych motylach, fakt ale… martwych. Tu odzywa się mój radykalizm co do pozbawiania życia istot, które mają jedynie cieszyć nasze oczy. Nie zgadzam się z panią biolog… wiem to praca dla ludzi ale jednak uśmiercanie dla przyjemności. Nie tłumaczą tego żadne farmy skoro te piękności lądują potem na szpilce w gablocie 🙁 Podobny efekt można osiągnąć malując czy rysując bądź fotografując. Wymaga to jednak dużo pracy i talentu. To tak jak wiszące nad kominkiem poroże jelenia, niestety. Pozdrawiam

  • Clara Burro

   Miło mi Cię poznać. Szanuję Twoje zdanie, a odpowiedz będzie dłuższa bo to zagadnienie złożone. Takie motyle marzyły mi się od dawna. Miałam te same opory. Dlatego przeczytałam wyjaśnienia o farmach na stronie tego sklepu, o długości życia motyli, o wpływie kolekcjonerstwa na ochronę przyrody. Zacytuję Jagodę z jej bloga: „Przede wszystkim jestem zdania, że życie jest czymś bezcennym i dlatego ludzkość powinna dołożyć wszelkich starań, by chronić wszelkie formy życia, a szczególnie te, które zagrożone są wyginięciem. Uznaję jednak, że istnieją uzasadnione przypadki, w których człowiek ma prawo decydować o życiu i śmierci pewnych organizmów. Jakie? Takie, gdzie śmierć może ratować życie. Tak się dzieje w przypadku ochrony gatunkowej owadów (a konkretnie motyli), gdzie przez sprzedaż żywych i martwych osobników ze specjalnych farm, pozyskuje się pieniądze na ochronę zagrożonych gatunków oraz ochronę ich naturalnych siedlisk. ”

   Nie mam złudzeń, że świat jest idealny. Moda na awokado, nietypowe kwiaty czy dawniej skóry lamparta lub poszukiwanie tańszej robocizny w ubogich krajach, to wszystko nie jest do końca etyczne. Konsumencko jesteśmy bardzo brutalnym gatunkiem i myślę, że trzeba próbować znaleźć kompromisy w tym złożonym „łańcuchu pokarmowym”. Inaczej musiałabym piętnować każdego konsumenta B bo chce tanio.

   • Monika Rudnik-Kulikowska

    Dziękuję Ci za obszerny wpis. Rozumiem ale mimo to nie przemawia to do mnie. Dlatego nie jem mięsa już od długiego czasu mimo, że nie mogę nazwać siebie ortodoksyjną wegetarianką, zjem jajko od szczęśliwej mam nadzieję kury czy czasem kawałek mięsa ryby… To oczywiście mój wybór, zdaje sobie sprawę. Nie zbawię całego świata. Tam gdzie mogę reaguję na krzywdę zwierzaków. Niemniej Twój blog jest bardzo inspirujący… zaglądam na niego codziennie. Pozdrawiam serdecznie

   • Clara Burro

    Bardzo podziwiam tak zaangażowane osoby. Twoje podejście jest motywujące i przyznaję, że nie pozostawia mnie bez refleksji.
    Niezwykle mi przyjemnie, że mam taką czytelniczkę.

   • Monika Rudnik-Kulikowska

    Dziękuję… Miło mi pobyć w Twoim blogowym świecie. Zapraszam w takim razie w moje skromne, livestylowe progi namuranowie.blogspot.com
    Pozdrawiam

 • Maciejozaman

  Ładne kolorki 🙂

  • Clara Burro

   Jak z wakacji w dalekich krajach.

shares