DIY. Malujemy rustykalne dynie // Painted rustic pumpkins

DIY akcesoria / DIY project tools

Wrzesień! Czyli kasztany, wrzosy i dynie. Czyli już można myśleć o jesieni i kolejnych projektach DIY. Postawiłam na rustykalne dynie. Wiem, że nie tylko ja nie przepadam za ostrym pomarańczem choć dyniowe krągłości kuszą dekoracyjnością. W ubiegłym roku przemalowywałam więc naturalne dynie na pasujące mi odcienie szarości i chłodnego błękitu za pomocą farb kredowych. Muszę przyznać, że z przyjemnością patrzę na zdjęcia tych aranżacji balkonu.

W tym roku zamówiłam naturalne dynie (link do farmy tutaj), ale nie planuję ich zmieniać. Barwy jakie wybrałam…zobaczycie wkrótce. Zanim się jednak doczekam przesyłki postanowiłam już coś jesiennego wprowadzić do domu. Pod pędzel poszła więc paczka małych plastikowych dekoracji we mega pomarańczowym kolorze.  Do projektu na rustykalne dynie potrzebowałam znów farb kredowych i na próbę kupiłam do nich wosk wybielający. Do samej aranżacji skusiłam się na sztuczne gałązki – bardzo jestem wybredna jeśli chodzi o sztuczności te jednak zachwyciły mnie swoją bezpretensjonalną naturalną kolorystyką i wysoką jakością lekko szarawej zieleni.

September! Do you think about fall decorations? This year I wanted to try a new DIY project to get my rustic style pumpkins. I know that I’m not the only one who wish to stay away from deep orange although orange pumpkins are beautiful. This is why last year I painted my pumpkins in blue and grey using chalk paints. I was very happy with the result and you can see my last fall balcony here.

This year I also ordered some real pumpkins from the farm. But in the meantime I wanted some autumn home decor or the table centerpiece in neutral colors. To get this project I used little orange plastic pumpkins as well as chalk paint in grey, sage green and light mint. I needed also a white chalk paint or whitening wax to get the rustic finish. The faux greenery is not the most natural option but I like these branches because they are of good quality.

Rustic pumpkin painting tools

Rustic pumpkin painting accessories chalk paint

Rustykalne dynie – malowanie / Rustic pumpkins – painting

Chciałam uzyskać rustykalne dekoracje w stylu farmhouse i rustykalne dynie, jeśli tak dynie określić można. Wybrałam szary kolor, ale też w tym roku odcień szałwi i jasnej pastelowej mięty. Po pomalowaniu warstwą farby i po jej wyschnięciu nieco suchym pędzlem starałam się pobielić tu i tam, aby uzyskać rozbielone rustykalne dynie. Spróbowałam też dodania wybielającego wosku, mam jednak wrażenie, że uzyskuję ten sam efekt co białą farbą kredową.

Kilka dyń nie malowałam innym kolorem jak tylko białym raczej rozcierając farbę kawałkiem szmatki. Wyszedł delikatny koralowy odcień, który fajnie wkomponował się w pozostałe zimne odcienie dodając jesiennego tonu.

I wanted to achieve the rustic farmhouse decorations and rustic pumpkins. I selected chalk paint: grey, sage green and mint. On top of this paint I applied the white chalk paint using the dry brush or the whitening wax using a cotton cloth. I applied just a white chalk paint on few pumpkins and this tone of coral orange looks very nice. It is warm but not overwhelming.

Rustic pumpkin painting

DIY malowanie dyni farby kredowe

Dekoracja stołu i rustykalne dynie / Rustic pumpkin table centerpiece

Pierwsza przymiarka do jesiennych dekoracji już zrobiona. Oprócz zielonych gałązek i kolorowych dyń dodałam drewnianą girlandę w pasującym kolorze szałwi z grubym jutowym chwostem. Wyprawa po szyszki nie przyniosła niestety rezultatu więc te dołożę przy okazji kolejnych jesiennych spacerów. Myślę też nad jakąś ładną wstążką nieco vintage, ale jeszcze na taką nie trafiłam.

Cóż … jesień dopiero się zaczyna.

My first fall decoration is already in place. I added a wooden bead garland with sage beads and a rish jute tassel to these pumpkins. I need to get some pine cones during autumn visits to the forest or park. I would like to find a nice vintage style ribbon to make this decor more elegant. 

A lot of plans… the fall has just began.

Rustic pumpkin fall decor table centerpiece farmhouse rustykalne dynie

Rustic pumpkin fall decor table centerpiece farmhouse rustykalne dynie diy

Rustic pumpkin fall decor table centerpiece farmhouse

Rustic pumpkin fall decor table centerpiece farmhouse rustykalne dynie diy

Rustic pumpkin fall decor table centerpiece farmhouse

Rustic pumpkin fall decor table centerpiece farmhouse rustykalne dynie diy